Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
GMINA KRZĘCIN

UCHWAŁA NR VII/65/2019 RADY GMINY KRZĘCIN z dnia 18 września 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty

UCHWAŁA NR VII/65/2019

RADY GMINY KRZĘCIN

z dnia 18 września 2019 r.

w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j.: Dz. U.z 2019 r., poz. 506) oraz art. 6k ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j.: Dz. U. z 2018 r., poz. 1454 ze zm.) Rada Gminy Krzęcin uchwala co następuje:

  • 1. W przypadku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, dokonuje się wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, stanowiącej iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty określonej w § 2 niniejszej uchwały.
  • 2. 1. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 18zł miesięcznie od mieszkańca jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

2. Ustala się wyższą stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 36 zł miesięcznie od mieszkańca jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

3. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w wysokości 17zł miesięcznie od mieszkańca zamieszkającego nieruchomość jednorodzinną jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, a bioodpady stanowiące odpady komunalne są kompostowane w przydomowym kompostowniku.

  • 3. 1. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, w zależności od pojemnika o określonej pojemności jeżeli odpady są zbierane w sposób selektywny:
  1. za pojemnik o pojemności 120 l - 17 zł;
  2. za pojemnik o pojemności 240 l - 34 zł;
  3. za pojemnik o pojemności 1100 l - 154zł;
  4. za pojemnik o pojemności innej niż ww. –proporcjonalnie iloczyn pojemności pojemnika i ceny za litr.

2. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, w zależności od pojemnika o określonej pojemności jeżeli odpady nie są zbierane w sposób selektywny:

  1. za pojemnik o pojemności 120 l - 34zł;
  2. za pojemnik o pojemności 240 l - 68zł;
  3. za pojemnik o pojemności 1100 l - 308zł;
  4. za pojemnik o pojemności innej niż ww. – proporcjonalnie iloczyn pojemności pojemnika i ceny za litr.
  • 4. W przypadku nieruchomości, która w części stanowi nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (tzw. nieruchomości mieszanej), opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi sumę opłat obliczonych zgodnie z § 2 i § 3.
  • 5. W przypadku nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe i innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku, ustala się ryczałtową stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za rok od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe w kwocie:
  1. w przypadku, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, ustala się stawkę opłaty w kwocie  160 zł;
  2. w przypadku, gdy odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny, ustala się stawkę opłaty w kwocie  320 zł;
  3. w przypadku, gdy odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, a bioodpady stanowiące odpady komunalne są kompostowane w przydomowym kompostowniku ustala się stawkę opłaty w kwocie  150 zł.
  • 6. 1. Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości zamieszkałych stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty określonej w § 2 ust. 1 lub jeżeli odpady nie są zbierane selektywnie – stawki określonej w §2 ust. 2.

2. Ilość osób zamieszkujących daną nieruchomość ustalana będzie na podstawie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

3. Miesięczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi pochodzącymi z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, stanowić będzie iloczyn ilości pojemników o określonej pojemności oraz stawki określonej w § 3 ust. 1 lub jeżeli odpady nie są zabierane selektywnie – stawki określonej w § 3 ust. 2 i częstotliwości wywozu odpadów komunalnych w miesiącu.

4. Ilość pojemników na odpady oraz ich pojemność oraz częstotliwość wywozu odpadów komunalnych w miesiącu ustalana będzie na podstawie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

  • 7. Wzór deklaracji, o których mowa w § 6 ust. 2 i ust. 3, określa odrębna uchwała.
  • 8. Traci moc uchwała Nr XXI/122/2012 Rady Gminy Krzęcinz dnia 5 grudnia 2012 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia  wysokości stawki tej opłaty (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z dnia 15.01.2013 r. poz. 196).
  • 9. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Krzęcin.
  • 10. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r. i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dariusz Kusal 20-09-2019 13:36:52
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Przewodniczący Rady Gminy Krzęcin Artur Konopelski 20-09-2019
Ostatnia aktualizacja: Dominik Szymczykowski 24-09-2019 12:16:55